czlowiek.info

6 mitów o tym, jak seksualnie zaspokoić kobietę

Ciężko jest zaspokoić kobietę, jeśli nie wyjawi nam wcześniej swoich rozkosznych sekretów. Bez jasnych wskazówek, mężczyzna może poczuć się zagubiony pod pościelą, a mity o tym, co działa i co nie działa na kobiety mogą powodować niepotrzebne obawy. Jak zatem zadowolić kobietę w łóżku?

Mit #1 – Kluczem do orgazmu pochwowego jest duży i twardy penis.

Tylko 15% kobiet osiąga orgazm wyłącznie przez penetrację pochwową. Ale nawet wśród nich, podniecenie jest często bardzo silne, poprzedzone długą grą wstępną i stymulacją. Dla większości kobiet gra wstępna to stosunek właściwy, podczas którego osiągają podniecenie i nierzadko szczytują. Wynika to z tego, że najbardziej wrażliwą strefą erogenną kobiecego ciała jest łechtaczka, a nie pochwa.

Mit #2 – Zadowolenie kobiety zależne jest od długiego czasu dochodzenia partnera.

Wbrew temu, co serwują nam filmy porno, dla większości kobiet 30 minut pożycia może być męczące. Kontakt przynoszący przyjemność na początku, stałby się w końcu nie do zniesienia dla pochwy. Gdy stosunek trwa zbyt długo, naturalna lubrykacja zostaje wchłonięta, a jej brak może prowadzić do dyskomfortu a nawet podrażnienia. Średni czas trwania stosunku to 8 minut. Stymulacja łechtaczki podczas stosunku dłonią lub wibratorem może doprowadzić kobietę do wrzenia.

Mit #3 – Przedwczesny wytrysk jest bardzo rozczarowujący dla kobiet.

Nierzadko głównym rozczarowaniem wynikającym z przedwczesnego wytrysku nie jest sam fakt zbyt szybkiego dojścia, ale wycofanie się mężczyzny ze stosunku z powodu wstydu. 99% kobiet będzie zadowolonych, jeśli mężczyzna zostanie w grze, nie przerwie stymulacji i będzie obecny emocjonalnie.

Mit #4 – Świetni kochankowie wiedzą zawczasu, jak należy dotykać kobiety.

Częściowa prawda. Świetni kochankowie pytają kobietę, jak lubi być dotykana. Istnieje kulturowe oczekiwanie, że mężczyzna będzie wiedzieć, kiedy i w jaki sposób kobieta chce uprawiać seks. Od faceta z reguły oczekuje się, że przyjmie rolę inicjatora i przewodnika stosunku. Wrażliwość żeńskich genitaliów różni się w zależności od pory dnia czy miesiąca, dlatego nie ma możliwości, aby mężczyzna wiedział, jak dotykać kobietę, jeśli ta mu otwarcie tego nie wyjaśni. Bez względu na jego wcześniejsze doświadczenia z innymi kobietami.

Mit #5 – Szybka i zdecydowana stymulacja łechtaczki doprowadzi ją do orgazmu.

Czasem tak. Niestety mężczyźni z reguły zaczynają właśnie w ten sposób. W rzeczywistości jednak kobiety wolą, gdy najpierw rozpala się ich wyobraźnię w drodze odpowiedniego uwodzenia, flirtowania i budowania wspólnej intymności. W drugiej kolejności lubią podniecanie całego ciała przytulaniem, całowaniem i leżeniem nago. Dopiero po około 20 minutach takich doświadczeń większość kobiet jest na tyle podniecona, aby bezpośrednia stymulacja przyniosła zamierzony efekt. Następnie warto spróbować różne formy dotyku – szkicowanie okręgów, muskanie opuszkami, wywieranie nacisku wargami, etc. Zbliżając się do końca, czasem będzie chciała zrobić to szybko i mocno, a czasem rytmicznie i miarowo. Poproś, aby pokazała jak.

Mit #6 – Większość kobiet chce seksu analnego, tylko o tym nie wiedzą.

Zaledwie 2% kobiet faktycznie tego chce. I z reguły znają swoje preferencje w tym zakresie.

O autorce:
Laurie watson jest certyfikowanym seksuologiem, autorką książki “Wanting Sex Again – How to Rediscover Your Desire and Heal a Sexless Marriage”, popularną osobowością medialną w USA, mówczynią i nauczycielką. Prowadzi wykłady o seksualności na Uniwersytecie Duke oraz w szkołach medycznych Uniwersytetu Karoliny Północnej w Chapel Hill.

(Tłumaczenie tekstu 6 Myths About Pleasing Woman in Bed opublikowanego w Psychology Today przez Laurie Watson).

Redakcja czlowiek.info

Redakcja czlowiek.info

Komentarze