czlowiek.info

Redakcja

adasko

Cześć!

Mam na imię Adam i bardzo mi miło, że tu trafiłeś/aś.

(A “Wichura” to mój pseudonim literacki powstały wieki temu. No i tak już zostało).

Podobno kulturalnym ludziom nie przystoi mówić o sobie, więc… może napiszę parę słów o tym, skąd się wziąłem i dokąd zmierzam.

Ukończyłem filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Z wykształcenia wolę tytułować się jednak “językoznawcą”, ponieważ językoznawstwo jest moją główną specjalizacją. Nie oznacza to bynajmniej, że jestem poliglotą, chociaż mógłbym (moim ulubionym językiem obcym jest chiński). Jako językoznawca zajmuję się analizą języka rozumianego jako zjawisko kulturowe, społeczne, psychologiczne, ewolucyjne, etc. Moim głównym obszarem zainteresowań są procesy poznawcze człowieka ze szczególnym uwzględnieniem wpływu języka na wybory moralne jednostki. Innymi słowy, co powoduje, że ludzie dają sobą manipulować przez media, władzę, ideologie i innych ludzi.

Zawodowo zajmuję się marketingiem, co daje mi wyjątkową możliwość obserwacji metod wywierania wpływu / perswazji w praktyce.

czlowiek.info to mój prywatny projekt, u którego podstaw leży potrzeba racjonalnego i logicznego uporządkowania świata. Pisanie nie tylko pozwala mi nadać strukturę chaosowi informacyjnemu, ale też dotrzeć do odbiorców, którzy poszukują w miarę rzetelnego źródła informacji o mniej i bardziej bieżących sprawach. Nie uzurpuję sobie prawa do bycia wyrocznią w jakiejkolwiek dziedzinie, dlatego jeśli uważasz, że wygaduję bzdury, z przyjemnością skoryguję błędy.

Chciał(a)byś do mnie napisać? Śmiało! – kontakt@czlowiek.info

Znajdziesz mnie również na:

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/wichura (mój profil zawodowy)

Komentarze