O mnie

adasko

Cześć!

Nazywam się Adam i bardzo mi miło, że tu trafiłeś/aś.

Podobno kulturalnym ludziom nie przystoi mówić o sobie, więc… może napiszę parę słów o tym, skąd się wziąłem i dokąd zmierzam.

Z wykształcenia jestem językoznawcą. Nie oznacza to bynajmniej, że jestem poliglotą, chociaż mógłbym. Jako językoznawca zajmuję się analizą języka rozumianego jako zjawisko kulturowe, psychologiczne, ewolucyjne. Moim głównym obszarem zainteresowań są procesy poznawcze człowieka ze szczególnym uwzględnieniem wpływu języka na wybory moralne jednostki. Innymi słowy, co powoduje, że ludzie dają sobą manipulować przez media, ideologie i innych ludzi.

Prywatnie wolę koty niż psy, chociaż bardziej niż koty wolę papugi kakadu, więc summa summarum wolę papugi. Sportowo: MTB i Judo. Książkowo: science fiction (nie, Gwiezdne Wojny nie są science fiction). Zawodowo: marketing (bardziej z pragmatyzmu niż pasji).

Dokąd zmierzam? Bóg jeden wie. Ale mam zamiar dotrzeć tam bardzo szybko.

czlowiek.info to mój prywatny projekt, u którego podstaw leży potrzeba racjonalnego i logicznego uporządkowania świata. Pisanie nie tylko pozwala mi nadać strukturę chaosowi informacyjnemu, ale też dotrzeć do odbiorców, którzy poszukują w miarę rzetelnego źródła informacji o mniej i bardziej bieżących sprawach. Nie uzurpuję sobie prawa do bycia wyrocznią w jakiejkolwiek dziedzinie, dlatego jeśli uważasz, że wygaduję bzdury, z przyjemnością skoryguję błędy.

I nie, to nie jest blog. Wypraszam sobie.

Chciał(a)byś do mnie napisać? Śmiało! – kontakt@czlowiek.info

Komentarze