podolog

Zadbaj o swoje stopy ze specjalistą

Myśląc o pielęgnacji stóp pierwsze skojarzenia to kosmetyczka, pedicure oraz zabiegi rozluźniające. Możemy zastosować naturalne peelingi lub produkty dostępne w drogeriach lub aptekach. Co należy jednak zrobić, gdy doraźne wsparcie kosmetyczne nie pomaga, a nasze stopy nadal potrzebują pomocy? Warto zwrócić wtedy uwagę na ofertę podologów, osoby zajmującej się specjalistyczną pielęgnacją stóp.

Podolog, czyli kto?

Podologia to nauka zajmująca diagnozowaniem oraz leczeniem chorób stóp oraz stawu skokowo-goleniowego. To obszerna dziedzina wiedzy, która łączy w sobie znajomość zależności różnych działów nauki, dzięki którym jesteśmy w stanie określić warunki w jakich poprawnie funkcjonować będą kończyny dolne. Podolog musi wykazać się wiedzą o układach oraz narządach, które złym działaniem wpływają negatywnie na nasze kończyny. Wbrew pozorom, podolog nie jest lekarzem. Zawód podologa zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki społecznej został wpisany w kategorii zawodu praktykującego niekonwencjonalne lub komplementarne metody terapii.

Zabiegi podologiczne

Jeżeli borykasz się z problemem grzybicy, wrastajacych paznokci, często tworzą Ci się bolesne odciski lub kurzajki zaplanuj sobie wizytę u podologa. To informacja cenna również dla osób chorych na cukrzycę, czy też zmagających się z problemami układu krążenia. W gabinetach podologicznych uzyskasz kompleksową pomoc, która nie tylko zahamuje uciążliwe problemy, ale także doprowadzi do ich całkowitego zniknięcia. Jednymi z najlepszych zabiegów są leczniczy pedicure oraz rekonstrukcja płytki paznokciowej. Pedicure to zabieg bezbolesny i bezpieczny, który znacząco poprawi atrakcyjność oraz komfort życia. Rekonstrukcja natomiast to zabieg, który polega na odbudowaniu uszkodzonego paznokcia, poprzez usunięcie wszystkich zanieczyszczeń i usunięciu chorej części paznokcia. Do działań podologicznych zaliczamy również wszelkiego typu masaże oraz zabiegi pielęgnacyjne, które zmniejszają intensywność lub usuwają ból związany ze zmianami chorobowymi stóp.

Korzyści płynące z usług podologa

Korzystając z usług podologa przede wszystkim poprawisz wygląd swoich stóp oraz dowiesz się, czy zniwelujesz ryzyko powstawania nowych zmian chorobowych. Znacząco wzrośnie komfort chodzenia, zdobywając specjalistyczną wiedzę na temat profilaktyki i codziennej pielęgnacji stóp. Dla wielu osób takie zabiegi to będzie milowy krok, aby przemóc się i pokazać się w obuwiu odsłaniającym stopy. To swojego rodzaju terapia dla osób po przebytych chorobach, np. cukrzycy lub nowotworach. Dzięki szerokiej wiedzy podologa dowiesz się jak zadbać o higienę swojego obuwia oraz stóp, tak by móc długo zachować zdrowe nogi i ustrzec się groźnych powikłań czy też nawrotów choroby.

sponsorowany

sponsorowany

Dodaj komentarz