Kilka lat temu, w ramach wystawy Safari zum Urmenschen (Safari ku wczesnym ludziom) w Senckenberg Natural History Museum we Frankfurcie, naukowcy użyli technologii sądowej celem dokonania reprodukcji ewolucji ludzkiej głowy na przestrzeni milionów lat. Kontrowersyjna seria modeli ukazujących 27 odlanych twarzy naszych przodków, została zrekonstruowana w oparciu o odkryte czaszki, zęby, oraz niewielkie fragmenty kości datowane na około 7 milionów lat wstecz.
Skrupulatnie wyrzeźbione głowy są wynikiem wielu lat wykopalisk prowadzonych w Afryce, Azji i Europie. Każda z twarzy opowiada oddzielną historię życia ludzi w poszczególnych epokach, wyjaśniając gdzie żyli, co jedli i co mogło być przyczyną ich śmierci.
Poniższa animacja pokazuje jak mogła wyglądać ewolucja głowy homo sapiens. Pamiętać należy, że
Chmury niepewności krążą nad strategicznymi projektami infrastrukturalnymi Polski. Zagrożona jest budowa nie tylko Centralnego Portu…
Rażący brak pluralizmu w TVP za rządów Zjednoczonej Prawicy nie uzasadnia bezprawnego przejęcia mediów publicznych…
Światowa Organizacja Zdrowia dąży do centralizacji zarządzania zdrowiem publicznym w odpowiedzi na pandemię SARS-CoV-2. Proces…
Społeczeństwo bezgotówkowe nie jest niczym nowym w świecie innowacji i postępu, jednak coraz większa inklinacja…
Pandemia SARS-CoV-2 unaocznia nam z niebywałą dramaturgią jak wątła jest granica między światem człowieka cywilizowanego…
Czy pandemia SARS-CoV-2 (COVID-19) dobiega końca / może dobiec końca / przejść do fazy endemicznej…