dzwig

Sposoby na poprawę wydajności pracowników

Mając pod sobą ludzi, warto pomyśleć o różnych sposobach, dzięki którym można zaoszczędzić czas. Obecnie pracownicy spędzają coraz więcej czasu na wypełnianiu obowiązków zawodowych, z pewnością przekraczając typowy 40-godzinny tydzień pracy. Jednak zwiększenie liczby przepracowanych godzin niekoniecznie przekłada się na lepszą wydajność. Jak zatem liderzy i menedżerowie mogą podnieść produktywność pracowników, jednocześnie oszczędzając czas?

Dopasuj zadania do umiejętności
Znajomość umiejętności i stylów zachowań pracowników jest kluczowa dla maksymalizacji wydajności. Założenie, że pracownicy będą świetni we wszystkim, nie jest skuteczne – zamiast tego, przed powierzeniem pracownikowi zadania zadaj sobie pytanie: czy jest to osoba najlepiej nadająca się do wykonania tego zadania? Jeśli nie, znajdź kogoś innego, którego umiejętności i style pasują do Twoich potrzeb – innych, gdy wykonują zadania ogólne, a wybranych, gdy mają specyficzne umiejętności, takie jak uprawnienia hds szczecin.

Szkól i rozwijaj pracowników

Ograniczenie treningu lub jego usunięcie może wydawać się dobrym sposobem na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy w firmie (uczenie się w pracy jest w końcu skutecznym sposobem szkolenia). Jednak może to ostatecznie spowodować problemy. Zmuszanie pracowników do uczenia się pracy w locie może być niezwykle nieefektywne, a w wypadku specjalistycznych uprawnień – wręcz niemożliwe. Zamiast więc liczyć na przypadek, poświęć dodatkowy dzień, aby nauczyć ich niezbędnych umiejętności do wykonywania swojej pracy. W ten sposób mogą sami realizować swoje zadania, a Twój czas nie zostanie zmarnowany na odpowiadaniu na proste pytania lub poprawianiu błędów. Po ich pierwotnym przeszkoleniu, zachęcaj pracowników do ciągłego rozwoju. Pomagając im poszerzyć swoje umiejętności, zbudujesz znacznie bardziej zaawansowany zespół, który przyniesie korzyści Twojej firmie w dłuższej perspektywie. Istnieje wiele sposobów wspierania rozwoju pracowników: warsztaty, kursy, seminaria a nawet tylko zwiększenie ich obowiązków. Oferowanie tych możliwości zapewni pracownikom dodatkowe umiejętności, które pozwolą im poprawić ich wydajność i produktywność. Cenne może być nabywanie umiejętności będące wstępem do rozwoju firmy. Pracownicy obsługujący specjalistyczne maszyny mogą w przyszłości przejść na inne, dlatego pomocny może być np. kurs hds Szczecin.

Wymieniaj sie opiniami
Nie ma nadziei na zwiększenie wydajności pracowników, jeśli nie zdają sobie sprawy ze swojej nieefektywności. Właśnie dlatego przeglądy wyników są niezbędne – mierzą wydajność pracowników, a następnie dają szansę na odbycie indywidualnych spotkań, na których kierownictwo poinformuje ich, gdzie są niedoskonali i jakie obszary muszą naprawić. Zwiększenie wydajności pracowników nie polega tylko na tym, co mogą zrobić lepiej – część odpowiedzialności również spada na Ciebie. Po sprawdzeniu swoich pracowników zapytaj ich, co możesz zrobić, aby im pomóc. Być może chcieliby trochę więcej wskazówek na temat niektórych zadań lub wolą nieco więcej miejsca na kreatywną wolność. Prośba o informacje zwrotne nie tylko zapewnia jasne i natychmiastowe sposoby na poprawę jakości pracowników, ale także zachęca do kultury otwartego dialogu, który pozwoli na dalszy rozwój w miarę upływu czasu.

sponsorowany

sponsorowany