fitness

Jaki rodzaj aktywności fizycznej wybrać dla siebie?

A więc chcesz zacząć ćwiczyć. Świetna decyzja! Teraz pozostaje ci tylko zastanowić się nad wyborem rodzaju aktywności fizycznej, jaką chcesz uprawiać, jak też częstotliwością i miejscem treningów. Zastanów się dobrze, bo od tego, czy „polubisz się” ze swoim nowym przyjacielem – sportem, zależy w dużej mierze powodzenie całej misji. Każdy sport będzie prawdopodobnie dobry dla twojego ciała, ale nie każdy będzie ci odpowiadał. Wiele zależy od tego, co lubisz i czego od sportu oczekujesz (poza tym oczywiście, że schudniesz, zmienisz proporcje swojej tkanki mięśniowej w stosunku do tłuszczowej i nabierzesz kondycji).

Samotny wilk

Jeśli masz wojowniczą naturę, wywiązywanie się z wszelkich, nawet najtrudniejszych postanowień nie stanowi dla ciebie problemu, a dodatkowo cenisz sobie własne towarzystwo, prawdopodobnie dasz sobie świetnie radę sam. To dla ciebie są nagrywane płyty i kanały na YouTube z ćwiczeniami. Jeśli jednak nawet budujące teksty instruktorki z telewizora wydają ci się zbędne, zawsze możesz ściszyć głos, albo wybrać bieganie. Jeżeli poczujesz potrzebę poszerzenia swojej wiedzy z zakresu fizjologii sportu (a troszkę powinieneś), to z pewnością sam znajdziesz interesujące i wyczerpujące źródła i wkrótce nic, co dzieje się w twoim organizmie w czasie wysiłku fizycznego, przed nim i po nim, nie będzie dla ciebie tajemnicą.

Zwierzę stadne

Wydaje ci się, że ćwiczenie jest najmniej naturalną aktywnością na świecie i żeby w niej wytrwać potrzebujesz „grupy wsparcia”? Żaden problem! Jest mnóstwo rodzajów aktywności, które uskutecznia się w grupie. Zumba, wodny aerobik, czy ćwiczenia grupowe w klubie fitness 24. Angażując się w tego typu zajęcia, dajesz sobie też możliwość kontaktu z ekspertami w dziedzinie ćwiczeń, które będziesz uprawiać. Zawsze możesz ich o coś podpytać, liczyć na ich dobre rady i na to, że dopilnują, abyś ćwiczył prawidłowo. Obecność innych osób na treningu zmotywuje cię i umocni w przekonaniu, że ty też dasz radę. Być może też poznasz nowych przyjaciół.

Przede wszystkim zabawa

Jeżeli powtarzanie w kółko ćwiczeń na siłowni, albo wymachiwanie kończynami na aerobiku wydaje ci się nudne, prawdopodobnie potrzebujesz połączenia sportu z rekreacją. Można to zrobić na wiele sposobów, spośród których najpopularniejszym wydaje się być rower, a na trochę ekstremalnym biegunie majaczy wspinaczka – ale być może to ona właśnie będzie dla ciebie sportem idealnym. Jeśli nie wspinaczka, to może po prostu trekking? Regularne wędrówki po górach lub innych ciekawych krajobrazowo regionach nie tylko poprawią kondycję, ale też dostarczą wielu innych, czysto turystycznych wrażeń

Bez względu na to, co wybierzesz, najważniejsze jest to, że w ogóle chcesz wprowadzić aktywność fizyczną do swojego życia. Pamiętaj, że bycie fit, to pewna postawa, życiowa filozofia. Racjonalne żywienie, regularne ćwiczenia, wykorzystywanie potencjału codziennych sytuacji (na przykład spacer do pracy, zamiast jazdy autobusem, schody zamiast windy), to właśnie składniki postawy fitness 24 godziny na dobę. Należą ci się gratulację, że podjąłeś decyzję, aby spróbować zastosować ją w swoim życiu.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem City Fit: http://cityfit.pl/

sponsorowany

sponsorowany

Dodaj komentarz