6 mitów o tym, jak seksualnie zadowolić kobietę

Ciężko jest zadowolić kobietę, jeśli nie wyjawi nam wcześniej swoich rozkosznych sekretów. Bez jasnych wskazówek, mężczyzna może poczuć się zagubiony pod pościelą. Mity o tym, co działa i co nie działa na kobiety mogą powodować niepotrzebne obawy.

Oto niektóre z nich.

Mit #1 – Kluczem do orgazmu pochwowego jest duży i twardy penis.

Tylko 15% kobiet osiąga orgazm wyłącznie przez penetrację pochwową. Ale nawet wśród nich, podniecenie jest często bardzo wysokie i poprzedzone długą grą wstępną oraz stymulacją. Dla większości kobiet gra wstępna to stosunek właściwy; to wtedy stają się podniecone i nierzadko szczytują, a wynika to z tego, że najbardziej wrażliwą strefą erogenną kobiecego ciała jest łechtaczka, a nie pochwa.

Mit #2 – Zadowolenie kobiety zależne jest od długiego czasu dochodzenia partnera.

Wbrew temu, co pokazują filmy porno, dla większości kobiet 30 minut pożycia może być męczące. Kontakt przynoszący przyjemność na początku, w końcu stałby się nie do zniesienia dla pochwy. Gdy stosunek trwa zbyt długo, naturalna lubrykacja zostaje wchłonięta, a jej brak może prowadzić do dyskomfortu a nawet podrażnienia. Średni czas trwania stosunku to 8 minut. Stymulacja łechtaczki podczas stosunku dłonią lub wibratorem może doprowadzić kobietę do wrzenia.

Mit #3 – Przedwczesny wytrysk jest bardzo rozczarowujący dla kobiet.

Nierzadko głównym rozczarowaniem wynikającym z przedwczesnego wytrysku nie jest sam fakt zbyt szybkiego dojścia, ale wycofanie się mężczyzny ze stosunku z powodu wstydu. 99% kobiet będzie zadowolonych, jeśli mężczyzna zostanie w grze, nie przerwie stymulacji i będzie obecny emocjonalnie.

Mit #4 – Świetni kochankowie wiedzą zawczasu, jak należy dotykać kobiety.

Częściowa prawda. Świetni kochankowie pytają kobietę, jak lubi być dotykana. Istnieje kulturowe oczekiwanie, że mężczyzna będzie wiedziec, kiedy i w jaki sposób kobieta chce uprawiać seks. Facet jest z reguły spodziewanym inicjatorem i przewodnikiem stosunku. Wrażliwość żeńskich genitaliów różni się w zależności od pory dnia czy miesiąca. Nie ma możliwości, aby mężczyzna wiedział, jak dotykać kobietę, jeśli ta mu otwarcie tego nie wyjaśni. Bez względu na jego wcześniejsze doświadczenia z innymi kobietami.

Mit #5 – Szybka i zdecydowana stymulacja łechtaczki doprowadzi ją do orgazmu.

Czasem tak. Niestety, mężczyźni z reguły zaczynają właśnie w ten sposób. Faktycznie jednak kobiety wolą, gdy najpierw rozpala się ich wyobraźnię na drodze odpowiedniego uwodzenia, flirtowania i wspólnej intymności. W drugiej kolejności lubią podniecanie całego ciała przytulaniem, całowaniem i spoczywaniem nago. Dopiero po około 20 minutach takich doświadczeń większość kobiet jest na tyle podniecona, aby bezpośrednia stymulacja przyniosła zamierzony efekt. Następnie warto spróbować różne formy dotyku – szkicowanie okręgów, muskanie opuszkami, wywieranie nacisku wargami, etc. Zbliżając się do końca, czasem będzie chciała zrobić to szybko i mocno, a czasem rytmicznie i miarowo. Poproś, aby pokazała jak.

Mit #6 – Większość kobiet chce seksu analnego, tylko o tym nie wiedzą.

Zaledwie 2% kobiet faktycznie tego chce. I z reguły znają swoje preferencje w tym zakresie.

O autorce:
Laurie watson jest certyfikowanym seksuologiem, autorką książki “Wanting Sex Again – How to Rediscover Your Desire and Heal a Sexless Marriage”, popularną osobowością medialną w USA, mówczynią i nauczycielką. Prowadzi wykłady o seksualności na Uniwersytecie Duke oraz w szkołach medycznych Uniwersytetu Karoliny Północnej w Chapel Hill.

(Tłumaczenie tekstu 6 Myths About Pleasing Woman in Bed opublikowanego w Psychology Today przez Laurie Watson).

avatar

czlowiek.info

2 Comments

 • on

  Błąd w tłumaczeniu pkt 3. – “Przedwczesny WYTRYSK”. Nie ma czegoś takiego jak przedwczesna erekcja :) A jeżeli jest to raczej nie jest postrzegana w kategoriach problemu 😀

  23/06/2016 at 8:25 am
  • Adam J. Wichura
   A. J. Wichura

   Masz rację! Dzięki za czujność:)

   23/06/2016 at 8:38 am

Wyraź swoją opinię